Podcasty

Zastávka
Pridané dňa: 
7 April, 2013
Autor: 
Judy Presburgerová

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

ZASTÁVKA

Naša každodenná cesta je cesta zástaviek. Na týchto zastávkach musíme urobiť správne rozhodnutia.

Marek 5, 21 a ďalej

Zastávka číslo 1: VIERA VABANK
Jairus je predstavený synagógy. Zomiera mu 12-ročná dcéra. Na tejto zastávke sa rozhodol vykročiť za Ježišom.

Zastávka číslo 2: ROZHODNÁ VIERA
Bol zástup okolo Ježiša a žena s krvotokom bola uzdravená. Ježiš neliečil len symptóm, ale skutočný dôvod choroby. Ježiš mal čas pre ňu, aj napriek tomu, že určite vedel o Jairusovi. Ježiš cítil, že Ho niekto dotkol a bol uzdravený. Na druhej stráne zomiera Jairusová dcéra. Týmto testuje Ježíš jeho dôveru. V tejto chvíli dostal Jairus správu, že mu dcéra zomrela. Smrť je posledné a znamená definitívny koniec. Ježiš ale povie len: "Neboj sa, len ver!" Aj ty sa potrebuješ denné rozhodnúť, komu veríš! Veríš aj vtedy, keď to už vyzerá naozaj neskoro?

Zastávka číslo 3: RASTÚCA VIERA
Na každom jednom kroku bola Jairusová viera odskúšaná. Pri tom mu neustále rástla. Čo urobíš ty, keď sa roky za niečo modlíš a sa to nestane? Keď sa to stane len v živote druhých? Ježiš mohol ihneď uzdraviť ale neurobil to, lebo chcel testovať Jairusovu vieru, aby Boh mohol byť oslávený.

V Jairusovom dome hovorí Ježiš, že dcéra spí. Pre Neho smrť nie je koniec, len spánok. S tým dostane aj Jairus aj Ježiš výsmech. Ježiš vyhodí pracujúcich a zmení atmosféru smrti do atmosféry života. Jairusova viera ďalej rastie. Potom koná Ježiš zázrak. Zázrak je skúsenosť, ktorú tí nikto nemôže vziať.

Ó niekoľko rokov neskôr Boh vzkriesi Tabitu skrze Petrovu vieru, kto bol pri Jairusovi prítomný. Keď Boh nám dáva zažiť zázrak, je to preto, aby sme o Ňom svedčili a stúpili do tých vecí, ktoré má pre nás pripravené.

Žalm 118, 14

Boh nám dáva zázraky, aby Jeho meno bolo oslávené.

Pridať komentár: