Podcasty

Tajomstvo Vianoc (NZ) IV: Knieža pokoja
Pridané dňa: 
29 December, 2013
Autor: 
Milan Presburger

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Tajomstvo Vianoc

  1. Obdivuhodný radca
  2. Udatný hrdina
  3. Otec večnosti
  4. Knieža pokoja

Knieža pokoja

Keď si pozriete správy, zistite, že okolo nás je veľa chaosu, nepokoja a neistoty. Za posledných 3400 rokov bolo len niečo nad 200 bez vojen.

Luk. 2, 14

Anjeli zvestujú narodeniny Ježiša. Pritom želajú ľudom pokoj. Keď nasleduješ Ježiša, veci vôbec nemusia byť ľahšie. Ale Ježiš sľúbil, že nám prináša pokoj.

Čo znamená pre teba pokoj? Biblia hovorí, že Ježiš je knieža pokoja, že je sám pokoj v samotnej svojej osobe. Takže keď máš Ježiša v srdci, máš pokoj v srdci.

Slovo, ktoré je použite pre "kráľ", znamená pán, vládca, ten, kto ma všetko pod kontrolou. Ten, kto ide za kráľom, je aj pod autoritou kráľa. Keď nežiješ ale pod autoritou Božou, brániš Bohu v tom, aby ti dal svoj pokoj.

Ján. 14, 27

Jedine Ježiš ti môže dať naozajstný pokoj. Keď majster je pri tebe, môžeš mať istotu, že všetko vyjde dobré.

Fil. 4, 6-7

Boží pokoj bude strážiť tvoje srdce a tvoju zmysel.

Rím. 1, 5-6

Boh je ten, kto ta spasil. On ti dal cieľ a zámer.

Ef. 2, 13-14

Ľudia ta môžu pripraviť o veľa veci. Ale nemôžu ti vziať to, čo ti dal Boh. Keď necháš veci na Boha a dovoľuješ mu, aby On reagoval, môžeš mať kľud v tom, že On to zvládne.

Keď máš dobré obdobie, priprav sa na to, že príde aj ťažké obdobie. Keď sa trápiš, spoľahni sa na to, že Boh to zvládne.

Pridať komentár: