Podcasty

Radosť
Pridané dňa: 
26 May, 2013
Autor: 
Milan Presburger

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Radosť

Radosť je sila, šťastie je druhá vec. Božia radosť nefunguje podľa ľudských pravidiel šťastia. Je to radosť, ktorá je tam aj napriek okolnostiam.

Seješ alebo saješ? Máme sať z Božieho slova. Ale keď nie sme závislí od Boha, sajeme z iných podobných zdrojov.

Luk. 6, 38:

Siať znamená, že očakávame žatvu a dôverujeme, že z toho budeme zať. Centrum života rozsievačov je Boh. Môžeš byť v ťažkých okolnostiach, ale vieš sa radovať aj tak, lebo vieš, že Boh je s Tebou.

Boh nás nevolá len na prijímanie, ale na siatie. Nie je normálne, keď 9-ročné dieťa ešte musí byť kojené. V kresťanskom živote je ale predsa veľa ľudí, čo stále ešte pijú mlieko a neprevezmú žiadnu zodpovednosť samostatne.

Je to Tvoje rozhodnutie byť dávačom a rozsievacom. Keď si ale sám centrom svojho života, staneš sa vysávačom. Neinvestuješ takže ani neočakávaš. Nebuduješ tak ani seba ani druhých.

Keď si rozsievač, túžiš po tom, aby si budoval a aby ťa Boh formoval. Nekonáš v rozpore s Božím slovom. Cítiš spravodlivosť a zároveň si milostivý, lebo taký je Boh.

Žalm 5, 12:

Keď Božia večná radosť je zdroj tvojej radosti, si radostný aj napriek okolnostiam. Boh prináša nádej a keď žije v tebe, máš Jeho radosť.

Radosť je...

R-adikálna
A-bsolutná
D-ynamická
O-sobná
S-tabilná
Ť-ažená od Boha

Ján 15, 11: Miera radostí
Ján 16, 21: Princíp radostí
1. Ján. 1, 4: Dôvod radostí

Vždy, keď vyhlásiš Božie slovo alebo keď sa modlíš, seješ. Božie slovo má moc a nikdy sa nevráti prázdne!

Pridať komentár: