Podcasty

Nechaj tak!
Pridané dňa: 
24 November, 2013
Autor: 
Milan Presburger

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Nechaj tak!

Mať. 13, 24-29

Je to podobenstvo o nebeskom kráľovstve. Hovorí o burine, ktorá rastie medzi pšenicou.

Často riešime situáciu podľa nášho uváženia bez toho, že by sme sa spýtali na Božie riešenie. Nestresuj, ale nechaj to na Boha. On má všetko pod kontrolou, aj keď my už nevieme ďalej.

Boh do teba zasial dobré semeno. Často rozmýšľame vo veľkých vyrastených stromoch a očakávame od Boha hotovú veľkú vec. Ale Boh nám dáva namiesto toho semeno, aby sme ho zasiali.

Každý z nás sa unaví pri práci a potrebuje spať. Keď spíme je čas, kedy príde nepriateľ. Preto sa sa často dejú ťažké veci pravé preto, že sme robili veci dobré.

Kúkoľ rastie spolu s pšenicou. Aj v našich životoch rastie zlé vedľa dobrého. Preto je dôležité, aby sme sa každý deň posvätili. Len tak sa líšime od kúkoľu.

Vždy, keď sa rozhodneš pre Boha, rátaj s tým, že diabol zaútočí. Nerozmýšľaj, ako rýchlo vyriešiť situáciu, ale odstúp, aby Boh mohol konať. Boh nechá niekedy rásť aj kúkoľ, aby veci dozreli. Začína konať až vtedy, keď príde Jeho čas.

Keď čakáme na Boha, budú sa diať veci. Tak, ako sa diali veci, keď padli múry Jericha. Boh ma plán pre všetky situácie, úplne jedno, ako neriešiteľné vyzerajú.

Žiadna okolnosť a žiadny hriech nezmení určenie dobrého semená, ktoré bolo do teba zasiate. Odstúp, nechaj Boha konať a chváľ Ho za to, čo urobí!

Pridať komentár: