Podcasty

Modlitba 4: Modlitba za ochranu
Pridané dňa: 
29 September, 2013
Autor: 
Milan Presburger

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Modlitba ochrany

Ježiš sa modlí za našu ochranu:

Ján 17

Ježiš vie, že odíde. Ako správny vodca ma obavy o svojich nasledovníkoch. Prosí, aby boli zachovaní v Jeho mene. Modli sa za jednotu.

Prečo sa mu na tomto najviac záleží?

Preto, lebo vie, že prídu rôzne názory v cirkví. Vie, že budú rôzne učenia a pohľady na veci. Obával sa, že v cirkví začne dominovať "JA". Chce, aby prevládol "MY". Cirkev ma byť rodina, ma tvoriť celok tak, ako rôzne kvety tvoria spolu nádhernú kyticu. Veľmi záleží Ježišovi na jednote medzi kresťanmi.

Ďalej sa modlí Ježiš, aby nás Boh posvätil v pravde. Ani ja nemám pravdu, ani ty nemáš pravdu. Pravda je jediné v Ježišovej osobe.

V 20. verši sa modlí Ježiš aj za tých, čo uveria skrze učeníkov. Zamer, aby sme boli jednotní, je, aby ľudia z vonku uverili. Boh zjavuje Svoju moc tam, kde je jednota.

Žalm 133, 1-3

Jednota je najkľučovejšia vec, aby svet poznal Ježiša a uveril v Bohu. Diabol útočí pravé na túto oblasť.

Ježiš prináša Svoju slávu tam, kde je jednota. Jeho sláve neobstojí nič - jedine čistota a svätosť.

  • Čo je tvoj zámer, pre ktorý žiješ prakticky každý deň?
  • Čo ťa znepokojuje najviac?

Nebezpečne je, keď postavíme všetko okolo našich preferencií. Ježiš ale chce, aby bol centrum On a tvoje preferencie boli na kraji.

Keď chceme zvíťaziť v našom meste, musíme mať Ježiša v centrume a prestať riešiť samých seba.

Keď sa modlíme, musíme si uvedomiť náš zámer. Zamer je, aby ľudia boli spasení. Preto si polož úprimnú otázku: Čo je tvoj skutočný zámer?

Verím tomu, že Boh pripravuje prebudenie v našej dobe. Je na tebe, či sa chceš stať divákom alebo súčasťou!

Pridať komentár: