Podcasty

Modlitba 1: Otče náš
Pridané dňa: 
8 September, 2013
Autor: 
Milan Presburger

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Dnes začneme novú sériu o modlitbe:

Modlitba

Otče náš

Mat. 6, 5-13:

Ježiš po prvé predpokladá, že učeníci sa modlia. Po druhé sa jedná o intímny rozhovor s Bohom, ktorý sa deje v skrytosti. Nejedná sa o vec, s ktorou sa ukážeme pred ľuďmi.

Boh vie presne, čo potrebujeme. Nemusíme si lámať hlavu, ako sa modliť. Zároveň si ale aj Boh želá, aby sa Jeho myšlienky stali našimi. Je dôležité, aby sme naše srdce "synchronizovali" s Bohom a nezneužili modlitby ako "nákupný zoznam".

Potom Ježiš dá učeníkom vzor pre spôsob, ako sa modliť. Je dôležité, aby sme prichádzali k Bohu s postojom v srdci, že sa stretneme so stvoriteľom neba a zeme. Podriaďujem sa v modlitbe Bohu. Nie je to miesto, kde ide o to, aby sme presvedčili Boha o niečom.

Keď si pozrieme na Ježiša, vidíme, že je rozdiel, či sa modlím o usmernenie v konkrétnej situácii alebo o vôľu Otca pre smerovanie môjho života. Neide len o to, aby sme spoznali Božiu vôľu ale potom musíme Ho aj poslúchať v tom, čo nám povedal.

Aj keď sa máme dobré, aj keď sa máme zlé, musíme si uvedomiť, že to je od Boha a že On sa postará.

Pre Boha je ľahko odpustiť. Problém je, že často my nie sme pripravení. Deklarujeme, že chceme žiť v dedičstve, ktoré nám Boh dá, aby On nás zbavil zlého a ochraňoval nás. Potrebujeme sa modliť a nehrešiť. Je to isté, ako keď Ježiš prikázal prostitútke, aby už nehrešila. Je to prikáž, ktorí nedovoľuje našu slabosť ako výhovorku.

Takže sa modli takto:

- Prehlás Božiu dobrotu
- Odovzdaj svoju vôľu Bohu
- Uvedom si svoju závislosť od Boha

Nezačni modlitbu s prosbou ale s chválou. Toto je mentalita detí kráľa!

Pridať komentár: