Podcasty

Inspirio / Duchovné rodičovstvo
Pridané dňa: 
1 September, 2013
Autor: 
Miro Tóth

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Duchovné rodičovstvo

Exod. 3, 6

Boh sa predstaví ako multigeneračný Boh.

1. Ján. 2 12-14

Píše aj tu trom rôznym generáciám. Vidíme v kráľovskej rodine viac generácii, ktoré zažívajú Božie kráľovstvo. Deti pestria rodinu. Môžeš byť duchovný rodič, aj keď si mladý. Môžeš byť duchovné dieťa, aj keď si starý. To je zvláštne v Božej rodine. Ste zvláštny rod, rodina s veľmi špeciálnymi znakmi.

Chcem, aby si dnes zistil, kde si. Či si dieťa alebo rodič. A chcem ťa k tomu vyzvať, aby si sa posunul ďalej.

V detstve sa mieša plač so smiechom. Deti sa rodia veľkým krikom. Sú nepredvídateľne zaujímavé a prekvapivé. V prítomnosti detí je hluk a vždy sa niečo deje. Duchovné detí prichádzajú znovuzrodením. Dovoľ, že ti poviem, že si obrovské požehnanie pre Božie kráľovstvo. Prinášaš pestrosť, farbu, chuť do rodiny. Keď cirkev neprináša evanjelium, začína sa hádať. Keď rybári nechytia ryby, lezú si vzájomne na nervy.

Žalm 127, 3

Blaho je tam, kde je baby boom! V období detstva je zmena najrýchlejšia a najviditeľnejšia. Cirkev je ako inkubátor.

Druhá generácia sú mládenci alebo synovia. V starej kultúre boli synovia oficiálne vyhlásení ako synovia tým, že dostali otcov plášť alebo pečatný prsteň. Dostali právo reprezentovať otca. Je to vek, v ktorom sa robia najkritickejšie rozhodnutia života. V tomto období si najproduktívnejší a najsilnejší. V tomto období sa vydáš naplno Bohu. Je to tá generácia, s ktorou sa vyhrávajú vojny.

Táto generácia ma byť duchovne príťažlivá. V návale vášne pre dobrodružstvo je nebezpečné, keď stratíš vášeň pre rodinu. Nezabudni na zázemie a na to, že nie si sám. Je to možno najväčšie ohrozenie, keď si myslíš, že to zvládneš sám. Keď plávaš von, aby si niekoho zachránil, nezabudni, že niekto musí držať lano.

Rodičovstvo je obdobie, keď nežiješ sám pre seba. Tvoje jedlo zjedia iní. Tvoje peniaze mínu iní. Tvoje naplnenie je úspech detí, keď splnia svoje povolanie a sú v tom šťastné. Je to generácia, ktorá žije pre ďalšie dve generácie - lebo ešte prichádzajú vnúčatá. Najväčšia radosť je vidieť detí, čo slúžia Bohu tak ako to robia rodičia.

Skut. 2, 28

Je to ten čas, keď sa máš rozdať ostatným. Rozdaj sa svojím duchovným deťom, aj keď ta možno zraňujú. Nezabudni, že aj ty si raz bol dieťaťom. Keď si duchovný rodič, naplň svoj tulec šípmi.

Sme kráľovská rodina, sme detí Boha všetkých troch generácii! A Božia rodina je veľká!

Pridať komentár: