Podcasty

Boží problém - ako sa zjaviť ľuďom
Pridané dňa: 
19 May, 2013
Autor: 
Milan Presburger

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Boží problém - ako sa zjaviť ľuďom?

Stratili sme kvôli hriechu kanál komunikácie s Bohom. V záhrade Eden sa prechádzal Boh a rozprával sa s Adamom a Evou. Keď človek strátil tento priamy prístup do Božej prítomnosti, musel sa Boh obmedziť na Svätynu Svätých. Tam mal len jeden kňaz raz ročne prístup k Bohu. Tak mocná je Božia prítomnosť, že hriešny človek by musel zomrieť v Jeho prítomnosti.

Ježiš zjavil slávu Božiu cez zázraky, kým žil na zemi. Ježiš bol len krátko v malej oblasti zeme prítomný. Hovoril, že je dobré, keď odíde, lebo pošle Svätého Ducha. A toto zjavenie už nie je obmedzené na prítomnosť nejakej osoby.

"Parakletos" znamená zástupca, ktorý je oprávnený súdne konať.

Po Ježišovom nanebovstúpení ostali učeníci 10 dní spolu a čakali Svätého Ducha.

Ján 14, 16-23:

1. Kor. 3,16:

Ježiš a Boh chce bývať cez Svätého Ducha v nás.

2. Kor. 6, 4:

Na Ježišovej tvári bola žiara Božej prítomnosti. Sme chrámom Svätého Ducha a naše telo je hlinená nádoba. Vzácny je obsah a nie obal. Máme späť Božiu prítomnosť, ktorú sme stratili v záhrade Eden.

Rím. 8, 9-19:

Cez Svätého Ducha sme schopní žiť v inej dimenzií. Hriech v našom živote dokáže víťaziť len na toľko,na koľko to dovolíme my.

Svätým Duchom sme dozreli k tomu, že máme právo sa volať Božími synmi. Vráti sa nám intimita s otcom, ktorú sme stratili v záhrade Eden.

Keď sme synmi, sme aj spoludedičmi Ježiša. On sa nehanbí volať nás bratmi, aj keď sme všetko pokašlali hriechom.

Podiel sa s tým, čo Boh ti daroval.

Pridať komentár: