Podcasty

Boh je náš perfektný sprievodca
Pridané dňa: 
30 June, 2013
Autor: 
Eugen Bognar

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Návšteva Eugene Bogner.
Prvé stretnutie s nimi bolo pre 3 rokmi v Budapešti. Pred 3 rokmi odovzdal službu pastora a teraz mentoruje iných pastorov.

Boh je náš perfektný sprievodca

Prís. 3, 5+6:

Aký máš myšlienkový život? Dávid písal, že vždy bude chváliť Pána. Keď vždy máš negatívne myšlienky, nemôžeš čakať pozitívny výsledok.

Ani sa nenechal zastrašiť Goliášom. Tak sa ani ty nenechaj zastrašiť okolnosťami.

Čomukoľvek čelíš, dôveruj v Bohu. Keď rozoznáme, že Boh nás vedie, musíme mu aj dôverovať.

Skutky 16, 8-10:

Ako mohol Boh dvakrát zabrániť Pavlovi kázať evanjelium? Keď rozmýšľame našim rozumom, nevieme všetkému rozumieť dopredu. Boh nám nedá všetko vedieť dopredu. Keď chceš byť vedený Bohom, dôveruj mu najprv!

Keď dôverujem Bohu a poslúchnem mu, očakávam Jeho vedenie.

Prís. 16, 9: Boh vedie kroky, nie pasívne sedenie. Keď som prišiel do Maďarska, aby som sa zoznámil s jedným pastorom, zavreli sa mi dvere. Ale neostal som sedieť sklamane. Išiel som do ďalších dverí, ktoré sa otvorili.

Pavol to robil tak isto a hľadal ďalej, kým nenašiel otvorené dvere.

Nepozeraj na to, čo nemáš. Pozeraj na to, čo máš. Nepozeraj sa tam, kam nemôžeš ísť. Choď tam, kam môžeš.

Verím tomu, že Boh je priťahovaný k tým, čo idú dopredu. Keď bicykel sa nehýbe, padne. Ani Boh ta nevie viesť, keď sa nehýbeš.

Keď chodíš s Bohom a vidíš pred sebou otvorené dvere, vstúp do nich! Boh ta bude viesť na miesta, kde zažiješ obrovské požehnanie. Nečakaj na GPS. Dôveruj, že Boh je svetlom na tvojej ceste. Dovoľuj Bohu, aby ta viedol. Nezahoď kľúče k dverám, čo ti otvoril. Buď poslušný a choď, kam ta vedie.

Keď potrebuješ zlomiť nejaký zvyk, začni dnes. Nepozeraj sa na koniec ale na ďalší krok. Odovzdaj Bohu vedenie a buď poslušný. Víťazstvo príde často deň za deň a Boh nás učí na ceste. On nám dá túžby do srdca a zasľúbil, že modlitba spravodlivého dokáže mnoho.

Keď mu dôveruješ a vojdeš do dverí, ktoré ti otvoril, začnú sa veci zmeniť.

Pridať komentár: