Podcasty

Ako byť mužom/ženou podľa Božieho srdca
Pridané dňa: 
23 February, 2014
Autor: 
Boris Gaal

You are missing some Flash content that should appear here! Perhaps your browser cannot display it, or maybe it did not initialize correctly.

Intimita so Svätým Duchom

Duch Boží je ako holubica. Dá sa zarmútiť. Preto nerob pokánie len z tradície. Čin pokánie tak, ako keby si zranil niekoho, kto je ti blízky.

Ako byť mužom/ženou podľa Božieho srdca

Ako mohol Boh nazvať Dávida, kto cudzoložil, "Muž podľa Božieho srdca"? Pozrieme si na príbeh Dávida a Saula.

1. Sám. 17, 1-7:

Dávid pomazal Dávida, ktorí bol v očiach ostatných bezvýznamný. Boh ho žobral a postavil ho priamo pred tvár nepriateľa. Nie, že by ho chránil. Ale Boh hľadá niekoho, kto bude za Neho bojovať. Uvedomuješ si, že Boh ta môže vystrojiť a ti to môžeš pokaziť tým, že nejdeš?

Tak isto zobral Boh Ježiša na pusť priamo pred tvár nepriateľa. Si ochotný stratiť svoje ego pre Boha? Si ochotný zažiť odmietnutie kvôli Bohu? Si ochotný zniesť, že ti pľujú do tváre? Budeš bojovať za každú cenu pre Boha?

Luk. 22, 31-32:

Prečo Boh dovolí, aby nás diabol preosial? Aby sme mohli prehlasovať pred diablom, že Boh je víťazom.

Boh hľadá ľudí podľa svojho srdca. Bohu záleží na tom, aby sme hľadali Jeho kráľovstvo. Potom nám pridá všetko, čo potrebujeme.

Luk. 22,28:

Boh ma boje a hľadá, kto bude bojovať s ním.

Ježiš bol najväčší vodca, kto kedysi bol na zemi. Uvedomuješ si, že Ježiš chytal všetko ako prvý? Muži, ktorí nereptajú pri prvej vyzve, ale ktorí sa postavia v Božej autorite, sú muži podľa Božieho srdca.

Keď je Boží Duch v tebe, nie je možné, že Ho nie je vidieť z vonka. Tak isto, ako pri tehotnej žene, ktorá cíti život v sebe. Kto by nechcel byť takto naplnený Svätým Duchom?

Keď necítime Boží Duch, pýtajme sa prečo. Sme lenivý alebo nosíme v nás hriech? Buďme úprimný pri pokání! A postavme sa proti hriechu! Nenechajme sa oklamať od diabla, že nemáme Božie požehnanie!

Nech žiari Boží oheň skrze nás, aby našlo čo najviac ľudí večný život u Boha!

Pridať komentár: