oznamy

Spoločná bohoslužba a prednášky v Nitre
Pridané dňa: 
30.03.2011
Autor: 
Miro Tóth

Priatelia,

V túto nedeľu (3.4.2011) bude mimoriadna bohoslužba, ako bolo v nedeľu spomínané. Po prvýkrát sa stretneme na bohoslužbe s dvoma ďalšími nitrianskymi zbormi. Cirkev bratská nás oslovila s touto ponukou, ktorú prijali aj Kresťanské zbory. Keďže je vzácne tráviť spoločný čas v Božej prítomnosti aj s kresťanmi iných cirkví a zborov, išli sme do toho. Bude to iná bohoslužba, než tá, na akú sme my zvyknutí, pretože kombinujeme štýl troch cirkví:). Najskôr bude Večera Pánova v štýle Kresťanských zborov, potom budú chvály v našej réžii a nakoniec bude kázeň, ktorú bude mať hosť Cirkvi bratskej pozvaný z Anglicka. Zbierka bude tiež mimoriadna. Veríme, že desiatky patria do domáceho zboru (a tie možte dať buď v ďalšiu nedeľu alebo poslať na zborový účet), ale počas spojenej bohoslužby bude spoločná zbierka na misijný účel. Dôležité je nezabudnúť, že je tým pádom zmenený čas bohoslužby, pretože bude v čase, keď má zhromaždenie domáci Kresťanský zbor, teda o 9,30. Prídite prosím včas, v porovnaní s pracovným dňom si i tak môžte pospať viac:). A dobrá správa je, že obedovať túto nedeľu budete skôr:)

Teda bohoslužba je v túto nedeľu o 9,30 na Podzámskej v KZ spolu s CB a KZ.

Verím, že všetci prídeme a budeme pripravení stráviť čas v Božej prítomnosti.

Buďte požehnaní!

S láskou,

Miro

PS: Tu je program na následné dni po nedeli...

Existujú závažné otázky na ktoré sa rozmýšľajúci človek snaží nájsť odpovede. Dávame do Vašej pozornosti sériu prednášok odborníkov, ktorí sa týmto otázkam venujú na jednej z najprestížnejších univerzít.

Ako môže dobrý Boh dopustiť utrpenie? Michael Ramsden 3.4. o 18:00, Ponitrianske múzeum Dáva idea Boha zmysel? Tom Price 4.4. o 18:00, Ponitrianske múzeum Vedú všetky cesty k jednému Bohu? Michael Ramsden 4.4. o 19:30, Kongresová sála ŠD Bernolák Existuje život po smrti? Michael Ramsden 5.4. o 18:00, Fórum mladých (Media house) Fraňa Mojtu 18 Prednášky s diskusiou, vstup voľný

Michael Ramsden je lektorom na Wycliffe Hall v Oxforde. Vyrastal na Blízkom východe. Po návrate do Veľkej Británie študoval na univerzite v Hull. Doktorát z práva a ekonómie získal na univerzite v Sheffielde. Tu aj vyučoval morálnu filozofiu a bol lektorom na International Seminar on Jurisprudence and Human Rights v Štrasburgu. Pozývajú ho ako rečníka pre rôzne skupiny poslucháčov, medzi ktorých patrili pracovníci v Bielom dome vo Washingtone D.C., predstavitelia NATO v Bruseli a členovia Európskeho parlamentu.
Tom Price je akademickým tútorom v Oxford Centre for Christian Apologetics a pomocným tútorom na Wycliffe Hall, Oxford. Dosiahol vzdelanie v oblasti filozofie (BA) a oblasti Christian apologetics (MA). Tom Price je zakladajúcim editorom web-portálu bethinking.org a rečníkom združenia Damaris Trust, ktoré sa venuje mapovaniu súčasnej pop-kultúry a filmu. K jeho špeciálnym záujmom patria: meta-etika, otázky utrpenia, kultúrna apologetika a dielo C. S. Lewisa.