kc news Časopis

Vikingská invázia v Šali
Pridané dňa: 
05.12.2011
Autor: 
Mark Holdcroft

Mesiac november sme v Šali začali s inváziou študentov z Biblickej školy v Dánsku. Od začiatku je prioritou nášho zboru práca s deťmi a mladými ľuďmi. Časť členov nášho zboru sú tínedžeri, ktorí sa k nám pripojili cez našu prácu na školách. Je úžasné pozorovať, ako niektorí z týchto mladých ľudí dospievajú a v zbore na seba preberajú zodpovednosť. Minulý rok sme kvôli ďalším povinnostiam spojeným s rastom zboru neboli schopní na školách pracovať. Z toho dôvodu práca z mládežou v tomto čase nerástla.

Už nejaký čas sme sa nevedeli dočkať nášho návratu k práci na školách. Preto nás veľmi potešilo, keď sme z Biblickej školy v Dánsku dostali email s ponukou, že by k nám na krátku misijnú cestu poslali svoj tím.

Škola sa nachádza v meste Mariager v Dánsku a so Slovenskom je v kontakte už niekoľko rokov. Pravidelne prijíma slovenských študentov starších ako osemnásť rokov, ktorí tam zvyčajne strávia jeden až štyri roky. Škola vyučuje v oblastiach teológie, hudby a chvál a misie. Keďže som už mal skúsenosti s tímami z tejto školy počas ich návštev v iných slovenských mestách, bol som si okamžite istý, že ich práca by mohla podporiť víziu nášho zboru a vďačne som ich ponuku prijal.

Počas piatich dní tím z Biblickej školy vystupoval na školách cez ACET (kresťanská organizácia, s ktorou pravidelne spolupracujeme). Ich hlavnou témou bola dôležitosť problému šikanovania na školách. Skupina šestnástich študentov a učiteľov si pripravila skvelé predstavenie zložené z piesní, scénok, osobných svedectiev a mediálnych prezentácií. Na všetkých školách v meste sme sa prihovorili študentom vo veku od dvanásť do pätnásť rokov. Žiaci si program riadne užili a mohli sme vidieť, že aj učitelia ho prijali dobre. Na záver sme žiakov pozvali na večerný program v zbore.

Na večerný program, ktorý pozostával z hier, zábavy, koncertu, scénok a príležitosti podeliť sa o svoju vieru, prišlo viac ako dvadsať nových mladých ľudí. Asi pol tucta z nich prejavilo záujem dozvedieť sa viac o nasledovaní Ježiša a odvtedy sa zúčastňujú pravidelných stretnutí mládeže, kde prebiehajú kurzy učeníctva.

Chceme sa poďakovať za všetky modlitby a poprosiť, aby ste pokračovali v modlitbách za tých, ktorí sa k nám pridali - aby ich viera v Ježiša Krista rástla. Máme veľkú radosť, že niekoľko mladých ľudí, ktorí sa práve pred viac ako rokom stali kresťanmi, zohráva významnú úlohu pri vedení nováčikov.