kc news Časopis mpks & campfest

MPKS & Campfest
Pridané dňa: 
01.05.2011
Autor: 
Miro Tóth

Mládež pre Krista – Slovensko je súčasťou celosvetovej misijnej organizácie Youth For Christ, ktorej prvým zamestnancom bol kedysi dávno dnes svetoznámy Billy Graham. Slovenská MPK je známa festivalom Campfest, kapelou Timothy a menami ako Marián Lipovský. MPK-S je občianske združenie, registrované od roku 1995. Nevytvára vlastné spoločenstvo členov, ide im o rozvoj osobnosti mladých ľudí a ich služby v kresťanských spoločenstvách, do ktorých patria. Tím spolupracovníkov MPK je tvorený členmi rôznych kresťanských cirkví. Na svojej stránke o sebe hovoria takto: „Našim cieľom je priniesť mladým ľuďom na Slovensku evanjelium Ježiša Krista a pomáhať im žiť vyvážený život, postavený na Božom Slove, v zodpovednosti voči rodine, cirkvi a spoločnosti. Sme otvorení spolupracovať s kresťanskými cirkvami, spoločenstvami a iným mládežníckymi organizáciami pri príprave a realizácii programov pre deti a mládež. Slová, ktoré charakterizujú našu službu sú: mládežnícka, naddenominačná, obnova, spolupráca, podpora, mobilizácia...“
Programy a projekty MPK-S:

- CampFest – 4-dňový open air festival (Kráľova Lehota)
- WorshipFestivaly – festivaly modlitieb a chvál v mestách
- Most café – študentská kaviareň v Prešove
- Timothy – hudobná skupina
- Modulárna škola – semináre o duchovnom a sociálnom poradenstve
- MPK Bardejov – práca s rómskymi deťmi
- Timothy centrum – semináre a víkendové školenia pre pracovníkov v cirkvi (pre chváliace tímy, hudobníkov, pracovníkov s deťmi a pod.)

Konferencie

- Mobilizácia – konferencia modlitieb a pôstu
- Konferencia pre duchovných poradcov
- Danielova generácia – príprava dobrovoľníkov pre festival CampFest

4. - 7. augusta 2011 sa už po 13. krát uskutoční kresťanský hudobný festival CampFest na ranči v Kráľovej Lehote na Liptove. Na CampFest každoročne prichádza 4 až 5 tisíc mladých ľudí. Témou 13. ročníka festivalu je „Neodolateľný“, pretože veríme, že Boh je neodolateľný! Inšpirácia pre ústrednú myšlienku CampFestu 2011 má pôvod vo videu „Toto je môj Kráľ“, ktoré bolo nosným videom 12. ročníka festivalu.

Registrácia začala už 1. marca 2011 a prvých 500 najlacnejších vstupeniek sa vypredalo behom prvých 14 dní, preto neváhajte a využite druhé predplatné za 18 €, ktoré je možné si zakúpiť do 31.5.2011. Takisto ešte stále prebieha registrácia dobrovoľníkov, ktorí budú mať jedinečnú príležitosť podieľať sa na prípravách a organizácii festivalu a zažiť 11-dňové dobrodružstvo. Nenechajte si ujsť 4-dňový open-air festival plný hudby, umenia, divadla, filmov, seminárov, diskusií, workshopov, športu i hier.

http://mpks.sk/