kc news Časopis

Leto 2012
Pridané dňa: 
13.10.2012
Autor: 
Miro Tóth

Leto 2012. Už dlho som sa tešil na tento dátum. Posledných pár týždňov bolo poriadne vyšťavujúcich. Milujem to, čo robím a služba je pre mňa povolaním a nie zamestnaním, ale veľmi som už potreboval spomaliť. Moja služba musí byť záležitosťou lásky a vášne, inak bude zo mňa citrón, jeden kyslý, otrávený líder. A to nikto nechce :)

Je tu spoločenstvo v Nitre, ktoré vediem, ktoré je mojím bezprostredným prostredím pre život a službu. Chcem vidieť Božie kráľovstvo, ako prichádza do tohto mesta v moci. Ďalej je tu náš multilokalitný zbor so službou v Zámkoch, Nitre, Šali a Zlatých Moravciach. Sme jeden zbor s jednou víziou, jedným tímom a jednou výzvou. Začali sme z mála - presnejšie z nuly - a porastieme, kým celý región nebude zasiahnutý. Potom je tu sieť. Robíme spolu Inspirio a DNA. Toto je pre mňa nová dimenzia apoštolskej služby, v ktorej sa učím chodiť. Ide o viac, ako nejaké spoločné akcie. Chceme vidieť sieť služobníkov a spoločenstiev, ktoré v spoločnej vášni a na základe vzťahov porastú v pomazaní a sláve. Chceme vidieť plne fungujúci apoštolský tím, ako uvoľňuje cirkev pre nadprirodzenú službu. Ďalej vediem západoslovenský región ACS, čo sú zbory od Púchova po Nesvady, od Senice po Topoľčany. Slúžim pastorom a ich spoločenstvám podľa potrieb a mojich možností. Vediem naše západné pastorálky a konferencie a vidím a vyznávam, že Boh dýcha nový vietor do ácéčka! Potom je tu škála iných líderských zodpovedností, z ktorých vypichnem dve: v.v.v. a biblická škola. Mentorský cyklus v.v.v., v ktorom takmer stovka mladých lídrov z rôznych kútov Slovenska hľadá zmocnenie a inšpiráciu, je pre mňa radosťou. Je radosť sa rozdávať nevej generácii hladných a meniacich sa lídrov! Biblická škola je úplne nový koláč! Som riaditeľ biblickej školy bez študentov, bez učiteľov, bez peňazí, bez budovy. Jediné, čo mám, je vízia a štartovný dátum - 1.9.2013! Vediem šesť pracovných skupín v príprave školy a začína to byť zaberák. Napokon sú tu okrajové služby, a to najmä sobáše a cestovanie. Tento rok máme okolo desiatky sobášov, čo v preklade znamená okolo desať víkendov svadbenia a okolo 40 večerov strávených v predmanželskom poradenstve. K tomu raz mesačne kážem v zahraničí a zhruba raz v týždni niekde inde na Slovensku. Ročne najazdím asi 40.000 kilometrov. Nakoniec je tu balík pol milióna éčiek, ktoré v prvej fáze potrebujeme na budovu biblickej školy a kresťanského centra v Nitre. Pár ľudí sa už zapojilo do kampane „Spoločný zázrak“, ale zatiaľ len toľko, že to bude musieť byť fakt zázrak. Odchádza nám auto. Už ani nepočítam opravy. Viac býva pokazené ako dobré, ale treba mu uznať, že som ho posledných päť rokov vyťažil na plno.

To je moja práca. Popri tom ide život, priatelia a rodina. Sme veľká rodina a každý mesiac máme oslavy, rodinné stretnutia, spoločné večere, obedy a kávičky. To mi dáva priestor, kde viem byť sám sebou a dopĺňa to moju šťavu. A samozrejme je tu MOJA rodina - môj prvý zbor. Mám chalanov, ktorí spolu majú viac energie v jednom momente ako ja za celý rok dokopy. Každý z nichmá úplne iné potreby a nálady. Je úžasné byť ich koučom a niekedy aj úžasne náročné :) A nakoniec, ale nie naposledy, je tu najdôležitejšia osoba v mojom živote, žena, ktorá sa rozhodla do tohto všetkého vstúpiť, keď ešte o tom netušila a ktorá ma drží nad vodou (ako to ktosi v rádiu spieva :). Marti je pre mňa najväčšou posilou. Ona sama má pred sebou veľké veci a veľké sny. Viem, že sme tím a že náš vzťah je top prioritou. Tlaky, pod akými denno-denne existujeme si vyžadujú, aby sme boli blízko seba. Milujem ju!

Takže toto leto vyhlasujem oddych! Skôr než sa všetko znova dá do pohybu, skôr než znova nabehneme na plnú rýchlosť, sme sa zastavili a načerpávame. Spomalili sme tempo, dýchame zhlboka a naberáme silu. Pospávame, dovolenkujeme, plávame, hráme sa - a vidíme sa v nedeľu. Cez leto je nedeľa jedinou organizovanou službou. Z ostatného vypíname. Nebudú skupinky, modlitebné a tímové stretnutia (okrem sporadických a prípravných koncom leta), besiedky, dorasty, mládeže a podobne. Sme spolu v nedeľu a to naplno. Nevynechaj žiadnu a príď čerstvý a pripravený k chvále. Nech náš spoločný čas je cez toto leto bez útlmu na sile a údernosti. Budem sa tešiť na vás každú nedeľu!

Tak priatelia, toto je leto 2012!