kc news Časopis

Fiesta 011
Pridané dňa: 
05.12.2011
Autor: 
Marta Tóthová

Ak by ma niekto požiadal, aby som zorganizovala konferenciu pre 170 žien, povedala by som: nie ďakujem!, pokiaľ by tým niekým nebol BOH. A ešte aj tomu by som sa snažila vyhovoriť. Keď sme začali plánovať FIESTU, mala som vieru pre 70-100 žien. Ale asi týždeň pred akciou sme ich mali nahlásených 150! A ja som vedela, že žiadnej z nich nemôžeme povedať: nepríď. A tak pár dní pred akciou sme riešili, že nemáme miestnosť. Pôvodná miestnosť mala kapacitu pre 100 ľudí. Museli sme tiež hľadať novú reštauráciu, ktorá by bola schopná nám dodať stravu pre takýto počet ľudí. To, čo sa nám podarilo behom troch dní považujem za úžasný zázrak! Priestory boli viac než dobré. Boli presne také, aké som ich videla, keď som si FIESTU predstavovala počas modlitieb. Jedlo bolo skvelé a dokonca aj krásne na pohľad. Boh mi opäť ukázal, že my môžeme plánovať čokoľvek chceme, ale aj tak má posledné slovo On a On robí iba dokonalé veci.

Keď som bola oslovená vedením cirkvi, aby som slúžila ženám na národnej úrovni, vedela som, že bez dobrého tímu sa to nedá. Boh ma požehnal skvelými priateľkami, ktoré stoja pri mne, veria vo víziu, ktorú máme a svojimi obdarovaniami úžasne vytvárajú náš tím. Mojou túžbou bolo, aby pri prvej prezentácii konferencie FIESTA a jej organizačného tímu mohli slúžiť práve tieto ženy. Chcela som, aby Fiesta začala príchuťou toho, čo Boh spojil. Aké úžasné bolo počúvať ich, keď kázali Božie slovo a povzbudzovali jedna druhú.

Počas celej konferencii nám slúžili muži. Marián Futaš z Prešova nás viedol vo chválach, chlapci z Nových Zámkov a Nitry nás obsluhovali, pripravovali občerstvenia, upratovali po nás. Bolo to veľmi občerstvujúce a zároveň uzdravujúce. ĎAKUJEME VÁM!

Téma tejto konferencie bola: PREMENENÁ. To, čo mi Boh dal na srdce, je vidieť ženy premenené k tomu, k čomu ich Boh stvoril. A Boh tak naozaj robil. Tu sú niektoré reakcie:

"Konečne mi doplo, ako veľmi Boh túži po mne.
Každá kázeň sa ma dotkla a neviem špecifikovať, že čo najviac, lebo bolo to presne to, čo bolo som potrebovala do môjho života. A hlavne milujem, ak Pán používa moje sestry aby mi slúžili. Mohli mi slzy tiecť ako rieka a vychutnávala som si každú chvíľku v prítomnosti môjho Pána a mojich sestier."

"Najviac ma zasiahli autentické svedectvá kážúcich sestier, lebo najsilnejšie je hovoriť prežité. Veľmi ku mne hovorilo to, ako ma Boh vníma bez ohľadu na to čo robím, alebo nerobím, proste Jeho srdce plné nekončiacej lásky, ktoré nado mnou spieva pieseň a to, že náš Ocko je mocný zmeniť čokoľvek..."

Jedna sestra prežila uzdravenie priamo tam na konferencii - ráno ju seklo pod lopatkou a ledva šoférovala. Po konferencii jej už nič nebolo, ruka ju nebolela a odšoférovala to domov bez problémov.

"Každá zastávka v živote má zmysel."

"Konferencia sa mi veľmi páčila, všetko čo tam bolo: slovo, chvály (to, že hrala iba gitara vôbec nevadilo, naopak bolo to perfektné; aj to ako nás ten chalan viedol, to že nás nechal spievať samé a bolo to ako keby tam namiesto nás spievali anjeli), hry, aj tie prestávky tam pekne zapadli. Bolo to presne ušité na mieru pre ženy. Už sa teším na budúci rok." 

Už teraz vieme termín ďalšej konferencie FIESTA: 9.-10. november 2012. A ja sa veľmi teším na to, čo Boh bude opäť konať medzi nami. Dúfam, že sa tam spolu stretneme!