kc news Časopis

Bagetovačka
Pridané dňa: 
05.04.2011
Autor: 
Kristína Laczová

„Ľúbim Ťa, Ježiš môj, môj si Ty, Tvoja som,...“ týmito slovami začína pieseň. Pieseň, ktorá sa nám vryla do sŕdc, ktorá sa stala hymnou Bageto¬vačky 2011. Ktorá pre nás neznamenala iba prázdne slová, ale vrúcne vyznanie a túžbu úplného naplnenia samým Bohom. Naším starostlivým Oteckom. Naším priateľom na ceste. Naším tešiteľom.
Naše dobrodružstvo sa začalo v pondelok raňajkami, po ktorých nasledo¬valo stíško, ktoré sme mali, samozrejme, každý deň. Neskôr sme sa vrhli na našich susedov. Navštívili sme Ostrihom v plnej kráse a prekonali sme nespočetné množ¬stvo schodov. Bola to pre nás výzva, no všetci sme ju zvládli! Nasledoval akčný deň. V utorok sme sa ocitli v gymnastickej hale, kde sa sme sa vyská¬kali do sýtosti. Saltá vpred i vzad nemohli chýbať, trampolína burácala pod našimi nohami a všade bol počuť krik a smiech nadšencov. Streda bola dňom kedy sme šli navštíviť najväčší drevený Betlehem, kde sme mohli vidieť tú krásu, ktorú zhotovil jeden pár rúk a obhliadli sme si Banskú Štiavnicu. A čo bolo vo štvrtok? Bol to neuveriteľný deň na motokárach. Búrali sme dráhu ako sa len dalo, dri¬ftovali o dušu, povzbudzovali a strácali hlas. Po tomto náročnom dni sme mali nakupovací deň v Bratislave. Eurovea nás zaujala, no nedali sme dopustiť ani na McDonald‘s, ktorý nám tu tak chýba.
Všetko toto bolo úžasné, no zatiaľ som nespomenula toho, o kom to celé bolo. Kto bol tento nádherný týždeň stredobodom našej pozornosti. Bol, je a aj bude ním Boh. Boli sme svedkami Jeho neuveriteľnej lásky, starostlivej ruky, Jeho neopísateľnej moci, Jeho dotyku. Ranné stíška a takisto aj večerné programy do seba zapadali. Každý jeden pre nás bol požehnaním a posúval nás vpred. Slová, ktoré sme počuli, sa hlboko zakorenili v našich srdciach. Slovami sa nedá opí¬sať, čo všetko sme zažili. Dve dievčatá v posledné dni stratili hlas, jedného dorastenca zas boleli nesmierne kolená. Všetci traja boli uzdravení počas modli¬tieb. Mohli zažiť jedinečný uzdravujúci dotyk na svojich vlastných životoch a my sme mohli vidieť Božiu moc „v priamom prenose“. A to nie je všetko. Neviditeľná dlaň prešla po dvoch našich dorasten¬coch. Zažili sme prítomnosť Ducha Svätého a jeho krst. Načerpali sme novú silu, nový rast, nové naplnenie.
Máme za sebou týždeň plný výletov, radosti zo šľahačky, ktorá sa krásne vynímala na tvárach dorastencov, prehlbovania vzťahov, boľavých chrb¬tov zo spania v spacákoch, vykričaných hlasiviek na motokárach, fotografovania všetkého možného, no hlavne týždeň neuveriteľnej Božej prítomnosti. A síce sa tento týždeň skončil, no pre nás to znamená ZAČIATOK niečoho nového, doteraz neprežitého.