kc news Časopis

Ahoj reflektor!
Pridané dňa: 
26.11.2013
Autor: 
Hani Plintová

Si pre mňa povzbudením, aj keď som ti to možno ani nikdy nepovedal! :) A prepáč mi prosím, že si to tak často nechám pre seba, často zabúdam odovzdať môj pozitívny feedback. No raz uvidíš svoje ovocie! Hovor a konaj, aj keď ho možno teraz nevidíš. Dnes som v McDonalde svedčil kamarátovi a rozprávali sme sa o Biblii, keď sa ku nám zrazu otočil jeden ujo-novinár, ktorý bol dovtedy (ako sa mi zdalo) úplne zahĺbený do svojho článku, ktorý písal na notebooku a povedal, že sa z nášho rozhovoru dozvedel viac o Božom charaktere a povzbudilo ho, že sa rozprávame o Bohu. Onedlho na to mi zase môj hľadajúci kamarát povedal, že keď si všimol že si so sebou nosím malú gideonku, on si spomenul, že tiež jednu niekde dostal a tak si ju začal čítať a brať všade so sebou. A ja som si povedal že wow...ľudia okolo ma naozaj sledujú.

Nie vždy, a vlastne v skutočnosti veľmi málokedy za tebou niekto príde a povie ti, že skutočnosť toho ako žiješ, ako sa správaš a čo hovoríš zmenila niečo v jeho živote, povzbudila ho. Ale deje sa to, a veľmi často. Asi poznáš verš z Matúša 10, 7: „Choďte a kážte: Priblížilo sa kráľovstvo nebeské." V origináli je ale namiesto "choďte a kážte" napísané skôr niečo ako: "Ako idete, kážte" alebo "počas svojej cesty, kážte" (alebo po anlicky "as you go, preach"). To znamená, že si nemusíš vždy plánovať svoje malé evanjelizácie. Už teraz prinášaš veľa ovocia, o ktorom nevieš a už teraz kážeš evanjelium svojim životom. Tvoj život je jedna veľká evanjelizácia. Ty si reflektor Božej lásky. Si mesto, ktoré leží na vrchole hory, ktoré každý vidí a ešte k tomu si aj svetlo sveta. Videl si niekedy osvetlenú metropolu na vyvýšenine v noci? To sa nedá prehliadnuť! Či si to uvedomuješ alebo nie, kážeš svojím životom :)
A pre tých, ktorí cítia odsúdenie, že by si sa mal/a viac snažiť, viac sa "kontrolovať na verejnosti".. Chcem povedať že TY ≠ tvoje skutky, tvoja práca. Tvoja hodnota a identita je len a len v Bohu. Ježiš hovoril o druhu ovocia, aký prinášaš a nie o jeho počte(Matúš 7, 16). Boh nás čistí, aby sme prinášali viac ovocia (Jn 15, 2), ale o pár veršov ďalej hovorí, že bez Neho nemôžeme aj tak konať nič. Preto buď v slobode, v slobode od toho čo si o tebe myslia ľudia alebo čo si myslí tvoj starý človek (telo). Len ži pre Boha, a to je viac než dosť (Kol 3, 23- Čokoľvek robíte, robte z tej duše ako Pánovi, a nie ako ľuďom).
A vedz, že nabudúce keď si v MHD vytiahneš Bibliu, keď sa s kamarátmi v reštaurácii pomodlíš pred jedlom, alebo keď jednoducho budeš rozprávať (hovoríš veci ktoré nútia zamyslieť sa), ľudia budú vnútri premýšľať nad tvojimi slovami (niekedy kvôli nim "v dobrom" nemôžu zaspať), sú povzbudení a hľadajú. Aj keď sa o tom možno dozvieš až v nebi.

(Autor: Peťo Šebela; zdroj: www.exitklub.sk/ahoj-reflektor)